OECD'nin Açıklamasına Göre Türkiye Yüksek Gelirli Ülkeler Arasına Geçti

OECD'nin Açıklamasına Göre Türkiye Yüksek Gelirli Ülkeler Arasına Geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Size bir müjde veriyorum; OECD, Türkiye'nin de içinde yer aldığı 8 devletin orta gelirli ülkeler sınıfından yüksek gelirli ülkeler sınıfına geçtiğini açıkladı." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin açılışına, videolu konferans ile katıldı. Videolu konferans ile yaptığı konuşmada, "Şimdi size bir müjde daha veriyorum; nitekim OECD, Türkiye'nin de içinde yer aldığı 8 devletin orta gelirli ülkeler sınıfından yüksek gelirli ülkeler sınıfına geçtiğini açıkladı. Elbette sıkıntılarımız var. Sınırlarımız içinde ve dışında adeta yeni bir İstiklal Harbi mücadelesi veriyoruz. 15 Temmuz ihanetini unutmadık. Burada verdiğimiz kayıpları unutmadık. Şehitlerimizi, gazilerimizi unutmadık. Terörle mücadelede yaptığımız fedakarlıkları unutmadık. Ama bütün bunlar aynı zamanda ülkemizin gelişmeye, kalkınmaya, büyümeye devam ettiği gerçeğini de ortadan kaldırmıyor. Türkiye, güvenlik sorunlarıyla birlikte büyüyebileceğini ispat etmiş bir ülkedir. Esasen terör saldırılarının ekonomik saldırılarla desteklenmesinin sebebi işte bu başarıdır."  dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan yatırımlarla mevcut 55 havalimanına sahip olunduğunu anımsattı. Bu bağlamda " "Haziranda Osmangazi Köprüsü ile başladığımız, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli ile sürdürdüğümüz açılışlara bugün de Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tünelini ekliyoruz. Türkiye 2002’de 83 karayolu tüneline sahipti. 14 yılda buna 189 yeni tünel daha ekledik. Kara, demir ve şehir içi tünellerinin toplamında bu sayı 393'e çıkıyor. Az önce sayın Başbakanımız da ifade ettiler, bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 bin 100 kilometreden 18 bin 300 kilometre ilave ile yaklaşık 25 bin kilometreye ulaştırdık. Ülkemizi yüksek hızlı tren hatlarıyla tanıştırdık. Şu anda bin 213 kilometredeyiz. Yeni hatların inşası hızla devam ediyor. 29 yeni havalimanıyla 81 vilayeti bulunan ülkemizde 55 havalimanına sahip olduk. İstanbul’da halen inşası süren yeni havalimanımız dünyanın en büyüğü olacaktır." İfadelerini kullandı.

Eğitimden sağlığa, enerjiden toplu konuta kadar diğer hizmet alanlarında da benzer başarılara imza attıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 hedefleri doğrultusunda ilerlediklerinin altını çizdi.

Gönder
Diğer Haberler
Enerji