BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ – GELECEĞE YATIRIM

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ – GELECEĞE YATIRIM

5 Kasım 15:15-16:00

Türkiye Sigorta Birliği sponsorluğunda yapılacak bu panelde Bireysel Emeklilikte oluşan fırsatlar, sistemli tasarrufun faydaları, bileşik getirilerin uzun vadeli birikimleri ne boyutlara ulaştırabileceği ve büyük fonların yatırım tercihleri masaya yatırılacak. Sektörün en ileri gelenlerinden bizzat dinleyeceğiniz bu panel aslında geleceğinize de yatırım.

 


 • Uluç İçöz 
  T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü Daire Başkanı

 • Cemal Onaran
  Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.
  Genel Müdürü 


  Yükseköğrenimini 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Onaran, aynı yıl Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2007 yılına kadar Garanti Bankası’nın İstanbul’daki çeşitli bölge müdürlüklerinde Bölge Müdürü olarak görev alan Onaran, Garanti Bankası’nın mortgage kredileri konusunda faaliyet gösteren iştiraki Garanti Mortgage’ın kurulmasıyla 2007 yılının Ekim ayında şirkete Genel Müdür olarak atanmıştır. Onaran, 1 Ağustos 2012 itibarıyla Garanti Emeklilik ve Hayat .’de Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

 • Meral Eredenk Kurdaş
  Aviva SA Emeklilik ve Hayat A.Ş.
  CEO


  Meral Eredenk Kurdaş, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimi almıştır. Wales Üniversitesi Manchester Business School’da Executive MBA ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MIS programını tamamlamıştır. 1985’te Interbank’ta iş hayatına atılan Eredenk Kurdaş, daha sonra Garanti Yatırım Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 1997’de Yapı ve Kredi Bankası’nda Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanı olarak görev almış, 2002’de AK Emeklilik Genel Müdürü olarak Sabancı Grubu’na katılmıştır. 31 Ekim 2007’de AK Emeklilik ile Aviva Hayat ve Emeklilik’in birleşmesiyle kurulan AvivaSA Emeklilik ve Hayat’ın Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

 • Murat Öner 
  Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş.
  Emeklilik Fonları 
  Genel Müdür Yardımcısı


  Murat Öner; Emeklilik Fonları Genel Müdür Yardımcısı olup, Yapı Kredi Portföy’e (veya halefi şirketlerinden birine) 2003 yılında katılmıştır. 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 1995 yılında Karon Menkul Kıymetler’de Uzman Yardımcısı olarak başladı. Kısa süre sonra 1996 yılında Yapı Kredi Yatırım’ın Yatırım Bankacılığı Bölümü’nde, Sabit Getirili Menkul Kıymetler Dealer’ı olarak katıldı. Burada sürdürdüğü görevi boyunca, Bireysel ve Ekip Yöneticisi olarak çeşitli yatırım ve emeklilik fonları yönetti. Buna ek olarak, 2007 – 2010 yılları arasında Özel Portföy Yönetimi Bölümünün Yöneticisi olarak çalıştı.

 • Mehmet Uğur Erkan 
  Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
  Genel Müdürü 


  1964, Ankara. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. 1986 yılında Türkiye İş Bankası’ndaki kariyerine Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. 1994 tarihinde Bankanın Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı, 1995‑1998 yılları arasında Yazılım Geliştirme Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 1998 yılında Yazılım Geliştirme Müdürlüğünde Grup Müdürü olmuştur. 14.07.2003 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’te Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen M. Uğur Erkan, 25.07.2014 tarihi itibarıyla Genel Müdür olarak atanmıştır.
   

 • Moderatör: 
  Tevfik Eraslan
  İş Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü 


  Tevfik Eraslan, 2013 yılından itibaren, İş Portföy Yönetimi A.Ş’nin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakultesini ve 1998 yılında yine aynı üniversitede Sermaye Piyasları yüksek lisansını tamamladı.

  1995-2001 yılları arası uluslararası bir finans kuruluşunun Hazine Departmanında görev alan Tevfik Eraslan, 2001 yılında İş Portföy Yönetimi A.Ş.’de Müdür Yardımcılığı ve Müdür olarak görev yapmakta iken Genel Müdür Yardımcılığına yükseldi. 

  Tevfik Eraslan, Luksembourg’da kurulu olan Türkisfund (SICAV)’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk –Lüksemburg İş Konseyi üyesidir.

  Sermaye Piyasası İleri Düzey Lisansı ile Türev Araçlar Lisansına sahip olan Tevfik Eraslan The Wharton School’ da Pension Fund Management, CFA Institute’de Global Asset Management ve Columbia Universitesi’nde Essentials of Management programlarına katılmıştır. 

  Ekonomi ve finans içerikli bir çok makalesi yayımlanmış ve İngilizce bilen Tevfik Eraslan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Kongreye ücretsiz üye olmak için tıklayınız: https://goo.gl/oYQGYL 


Kongreye indirimli Vip Üyelik için  tıklayınız: https://goo.gl/forms/09jmtIWA36IOFTEZ2

Gönder
Diğer Haberler
Enerji